En Karlı Yatırımla Tanışın

En Karlı Yatırımla Tanışın

İnsanların aklındaki bir soruda şudur; birikimim var bu parayı bir yatırım aracına yatırıp en çok hangisinden kar ederim. Aslında size şu yatırım en karlı yatırım diyemeyiz fakat insanların neye yatırım yapmalı sorusuna cevap aramakta ve verilere göre şunu diyebiliriz; konut almak iyi bir yatırım aracıdır kısa vadede iyi kazanç sağlamanızı sağlar her yatırımda olduğu gibi riskleri vardır tabi fakat riskleri en az olan yatırım araçlarından biri olan konut yatırımını şöyle açıklayabiliriz; en iyi yatırım olarak en risksiz yatırımı seçmeniz sizin sorunuza belki cevap olacaktır.

En Karlı Yatırım Seçenekleri

 Diyelim ki uzun vadeli bir yatırım yaptınız. Bu işin kendine göre riskleri var. Şehir dışında bir tarla aldınız ve şehrin büyüyüp gelişmesi sizin tarlanızı değerli kılacaktır. Olacak ihtimallere karşı tarlanızın değeri düşebilmektedir. Bu büyük risk taşır. Ama bir konut dairesi alırsanız zarar etme olasılığınız çok düşüktür.

Örneğin aldığınız konut değerlenmedi tekrar aynı fiyattan satabilirsiniz ve aylık alacağınız kira masrafları da size kar olarak kalacaktır. Aldığınız evin fiyatının düşme ihtimali çok düşüktür ama diyelim ki düştü ne kadar düşebilir ki bir evin fiyatı? Emin olun kiralardan alacağınız para zararınızı da karşılar. Bu yüzden en iyi yatırım nedir sorusu aslında en risksiz yatırım nedir sorusu ile değiştirilebilir. En karlı yatırım ise tamamen sizin bütçenize göre değişmektedir. Eğer düşük bütçeli iseniz gayrimenkul sertifikasına ortak olabilirsiniz. Dememiz o ki önce bütçenizi belirleyip sonra ona göre en iyi yatırımı aramalısınız. Önünüzde çok fazla seçenek vardır kısa vademi uzun vademi bütçe aralığınız bu kriterleri belirleyip size en uygun yatırım aracını siz seçmelisiniz ve paranıza göre en iyi seçeneği seçmelisiniz.